REKLAMA

Niesprawiedliwe wzbogacenie się dzieci miliarderów

Niesprawiedliwe wzbogacenie się dzieci miliarderów

Czym jest sprawiedliwe i niesprawiedliwe wzbogacenie?

Sprawiedliwe i bezpodstawne wzbogacenie to proces poprawiania sytuacji jednostki lub grupy bez pogarszania ich sytuacji.

Podział własności jest sprawiedliwy wtedy, gdy jest zgodny z zasadą „każdemu według jego potrzeb”.

Ogólnie rzecz biorąc, samo wzbogacenie definiuje się jako każdy proces, który poprawia sytuację kogoś bez pogarszania sytuacji kogoś innego. Jest to również określane jako „sprawiedliwa dystrybucja” lub „tylko transfer”.

Jak sprawiedliwe wzbogacenie było głównym powodem krachu giełdowego w 1929 r.

Krach na giełdzie w 1929 roku jest często określany jako „wielki krach” i był głównym czynnikiem Wielkiego Kryzysu.

Krach na giełdzie w 1929 roku był spowodowany tylko jednym wydarzeniem: wprowadzeniem nowego systemu giełdowego w Nowym Jorku. Nowy system umożliwił brokerom obrót papierami wartościowymi przy użyciu symboli giełdowych zamiast nazw, co doprowadziło do ogromnego wzrostu wolumenu obrotu i wynikających z tego wahań cen.

Tak jak nigdy nie możemy przewidzieć, co może się wydarzyć lub co się wydarzyło, tak samo nie możemy wiedzieć, czy coś spowoduje krach na giełdzie, czy nie. Istnieje jednak kilka rzeczy, które mogą doprowadzić do takiego zdarzenia. Jedną z takich rzeczy jest sytuacja, w której ludzie tracą zaufanie do gospodarki, ponieważ doświadczyli pewnych negatywnych wydarzeń w swoim życiu z powodu niestabilności ekonomicznej.

Najgorsze sposoby dystrybucji bogactwa

Pomimo faktu, że istnieje wiele sposobów dystrybucji bogactwa, niektóre z nich mogą być niesprawiedliwe. Na przykład osoba, która pracuje od lat, może zarabiać i oszczędzać na emeryturę, podczas gdy ktoś, kto dopiero zaczął pracować, wciąż ma problemy z opłaceniem rachunków.

Dzieje się tak dlatego, że ludzie stali się bardziej świadomi znaczenia oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Zdają sobie również sprawę, jak ważne jest dzielenie się tym, co mają z innymi w potrzebie. Tutaj pojawia się kwestia dochodów niezarobkowych.

Dochód niezrealizowany odnosi się do każdego rodzaju dochodu, który osoba lub firma ma po prostu dlatego, że urodziła się w określonej klasie lub miała dostęp do określonych zasobów. Niezarobiony dochód obejmuje spadki, prezenty od członków rodziny oraz odsetki od inwestycji dokonywanych przez zamożne osoby lub firmy.

Chociaż ta nierówność nie zawsze jest zła, może powodować niesprawiedliwość w społeczeństwie, a także tworzyć animozje między klasami i grupami w społeczeństwie.

Dlaczego bogactwo zostało tak nieproporcjonalnie podzielone?

Nierówności majątkowe to globalne zjawisko, które narasta od lat 80. 1% najbogatszej populacji świata posiada ponad połowę światowego bogactwa.

Przyczyną tego trendu jest to, że wiele krajów stosuje politykę faworyzującą bogatych i zazwyczaj jest ona uchwalana bez większej publicznej dyskusji lub debaty.

Co możemy zrobić, aby rozwiązać ten problem?

Problem nierówności majątkowych jest poważnym i powszechnym problemem, który ma wiele przyczyn. Nie tylko biedni ludzie cierpią z powodu tego problemu, ale także klasa średnia i bogaci. Aby rozwiązać ten problem, musimy zmienić nasze nastawienie do nierówności majątkowych. Musimy zacząć myśleć o tym, jak możemy zmienić własne życie na lepsze.

Czytaj także